Szukaj

Nowości

04 marzec 2023
02 czerwiec 2022
02 czerwiec 2022

E-mail

janusz<at>krzoska.eu

Dla projektantów urządzeń zasilanych bateryjnie ważny jest każdy miliamper pobieranego prądu. W przypadku urządzeń mikroprocesorowych głównym wyznacznikiem energooszczędności układu jest częstotliwość taktowania procesora. Im niższa tym mniej prądu pobiera procesor, ale za to tym wolniej działa. W procesorach typu ATMega częstotliwość procesora ustalana jest w momencie jego programowania i potem już jest ona stała. W przypadku procesorków typu STM32 mamy możliwość dynamicznego zmieniania częstotliwości taktowania procesora.

Teraz dla odmiany trochę inny wyświetlacz (tym razem na sterowniku Epsona S1D15G10).

Wyświetlacz o tyle fajny, że bardzo łatwy do podłączenia. W przeciwieństwie do LCD z Nokii 6610 nie trzeba kombinować ze specjalnym złączem (o rastrze 0.5mm). Wyświetlacz posiada bowiem eleganckie pola lutownicze, do których bez problemu można się "przylutować".

Jako że procesorki STM32 nie posiadają dedykowanej pamięci danych EEPROM (jak np AVRy), w przypadku konieczności trwałego zapisywania danych skorzystać trzeba z pamięci FLASH normalnie wykorzystywanej jako pamięć programu.

Free Joomla! template by L.THEME